Purkyňův ústav

Novinky v Encyklopedii za listopad 2020

V listopadu do Encyklopedie přibylo 53 nových hesel a článků.

Nejvíce hesel tentokráte přibylo v kategorii Stavby (25). Pokračujeme totiž v doplňování zaniklých vinohradských usedlostí i objektů na Vyšehradě. Nově jsme zahájili systematické mapování ústavů univezitního areálu Albertov. Dalšími kategoriemi podle přírůstků jsou Osobnosti (10) a Pamětní desky (8).  Novinkou je kategorie Historie v obrazech se sadou uspořádaných historických obrázků. V říjnu jsme doplnili několik zajímavých hesel v souvislosti s Dnem válečných veteránů. Souhrnný článek o veteránech a hrdinech spjatých s dnešní Prahou 2 najdete v Akyualitách a zajímavostech. Samozřejmě, nechybějí ani pravidelné články o zajímavostech v Novinách Prahy 2, výročích měsíce a přírůstcích v Encyklopedii za předchozí měsíc.

Zde je seznam NOVINEK přidaných v LISTOPADU, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Proměny v čase, Historie v obrazech (1)

MÍSTA / Pamětní desky (8)

MÍSTA / Parky a příroda (1)

MÍSTA / Plastiky (3)

MÍSTA / Stavby (25)

Albertov

Vyšehrad

Zaniklé usedlosti

UDÁLOSTI (1)

OSOBNOSTI (10)

AKTUALITY (4)

Návštěvnost Encyklopedie v listopadu překonala rekord z minulého měsíce - celkem 11 tisíc návštěvníků (!!!). Narostl i počet lidí, kterým se líbí facebookový profil Encyklopedie – celkem 321 uživatelů.

Děkujeme za Váš zájem o Encyklopedii i za Vaše podněty a připomínky. Přejeme hezký prosinec, advent i Vánoce a hlavně: hodně zdraví! Ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví!

 

Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:20
Datum vytvoření: 2.12.2020 0:10

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?