Novinky v Encyklopedii za říjen 2020

V říjnu do Encyklopedie přibylo 40 nových hesel a článků.

Nejvíce hesel tentokráte přibylo v kategorii Stavby (23). Pokračujeme totiž v doplňování zaniklých vinohradských usedlostí a objektů na Vyšehradě (v listopadu budou další, těšte se). Dalšími kategoriemi podle přírůstků jsou Osobnosti (5) a Pamětní desky (3). Kategorii Parky rozšiřujeme o další hesla o přírodě, tedy i o Vltavě. V říjnu jsme si připomněli Památný den sokolstva (8. října), proto jsme vytvořili nové heslo k události z roku 1942, která se dotkla i sokolů v Praze 2. U příležitosti státního svátku 28. října jsme pak v Aktualitách doplnili heslo věnované mužům stojícím u vzniku republiky v roce 1918 a jejich stopám v Praze 2. Samozřejmě, nechybějí ani pravidelné články o zajímavostech v Novinách Prahy 2, výročích měsíce a přírůstcích v Encyklopedii za předchozí měsíc.

Zde je seznam NOVINEK přidaných v ŘÍJNU, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Pamětní desky (3)

MÍSTA / Parky a příroda (2)

MÍSTA / Plastiky (2)

MÍSTA / Stavby (23)

Vyšehrad

Zaniklé usedlosti

UDÁLOSTI (1)

OSOBNOSTI (5)

AKTUALITY (4)

Návštěvnost Encyklopedie byla v říjnu celkem 9,36 tis. návštěvníků (nejvyšší od vzniku Encyklopedie). Facebookový profil sleduje 296 uživatelů.

Děkujeme za Váš zájem o Encyklopedii i za Vaše podněty a připomínky. Přejeme v listopadu hlavně hodně zdraví. Ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví!

 

Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:20
Datum vytvoření: 1.11.2020 22:38

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?