Betlém v kostele sv. Ludmily

Novinky v Encyklopedii za prosinec 2020

V prosinci do Encyklopedie přibylo 70 nových hesel a článků. Zejména stavby, osobnosti, ale také kvízy a hry.  

Nejvíce hesel přibylo v uplynulém měsíci opět v kategorii Stavby (19). Zaniklé usedlosti jsme zkompletovali již minulý měsíc, proto přibyla desítka domů z kategorie kulturních nemovitých památek (zejména měšťanské domy), další z řady nájemních domů vystavěných na Vinohradech a dva objekty na Vyšehradě. Významné množství hesel přibylo i v kategorii Osobnosti (16) – spisovatelé, herci a jiní umělci, ale i architekti a stavitelé. Rozšiřujeme nabídku v kategorii Kvízy a hry (2 kvízy Geoperličky, 18 kvízových otázek a 3 nové hry - skládací hlavolam i pexeso). V jiných  kategoriích jsou prosincové přírůstky menší. Obvyklou sadu článků najdete v Aktualitách a zajímavostech, včetně článku s obrázky (od K. Benetky) z kalendáře MČ Praha 2 na rok 2021, ze kterých je vytvořeno právě jedno nové pexeso.

Zde je seznam NOVINEK přidaných v PROSINCI, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Proměny v čase, Historie v obrazech (1)

MÍSTA / Pamětní desky (2)

MÍSTA / Parky a příroda (2)

MÍSTA / Plastiky (1)

MÍSTA / Stavby (19)

      Dle katalogu kulturních nemovitých památek

OSOBNOSTI (17)

PUBLIKACE (1)

KVÍZY A HRY (5+18)

AKTUALITY (4)

Encyklopedie měla v prosinci celkem 9,0 tis. návštěvníků. Mírně narostl počet lidí, kterým se líbí facebookový profil Encyklopedie – 330 líbí se, 345 sleduje.

Děkujeme za Váš zájem o Encyklopedii i za Vaše podněty a připomínky. Věříme, že jste prožili i přes všechny komplikace poklidný konec roku a přejeme Vám vše nejlepší do toho nového. PF 2021. Hlavně hodně zdraví a ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví!

 

Datum poslední aktualizace: 5.8.2022 15:24
Datum vytvoření: 2.1.2021 14:42

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?