Novinky v Encyklopedii za březen 2020

Rozvoj Encyklopedie Prahy 2 nouzový stav kvůli koronaviru nezastavil. Naopak, ukázalo se, jak je dobré mít informace on-line, v době zavřených knihoven a zákazu akcí jako přednášky a komentované prohlídky. Je více času na poznávání z domova i na tvorbu nových hesel. V březnu se tak Encyklopedie rozrostla o dalších 55 hesel a článků v dosud zavedených kategoriích.  Ale také o 32 kvízových otázek. 

Nejvíce hesel přibylo v kategorii Paměrní desky (28), kde jsme se kromě doplňování upomínek na 2. světovou válku věnovali  více i Vyšehradu. Dále v kategoriích Stavby (9), včetně již zmizelých objektů, Osobnosti (5) a zejména vizuálně atraktivní Proměny v čase – mapy (4). V Aktualitách jsme zavedli novou rubriku S Encyklopedií v době karantény, kde jso prvních dvou částech prezentovány právě Proměny v čase – sady map i dvojice fotografií. Zahájili jsme práce na kové funkci Encyklopedie, na kvízech, kterými si budete moci otesrtovat své vědomosti. Zatím bylo v březnu vytvořeno 32 kvízových otázek se zaměřením převážně na Území. Najdete je na titulní stránce, ale budeme je doplňovat a kvízy vylepšovat.

Zde je seznam NOVINEK, hesel přidaných v březnu, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Proměny v čase (4)

MÍSTA / Trasy (2)

MÍSTA / Pamětní desky (28)

MÍSTA / Parky (1)

MÍSTA / Stavby (9)

OSOBNOSTI (5)

ORGANIZACE (1)

AKTUALITY (5)

Těší nás stále vysoká návštěvnost Encyklopedie i jejího facebookového profilu. V březnu Encyklopedie zaznamenala 5,7 tis. návštěv. Obdrželi jsme opět další tipy od Vás, uživatelů, na vytvoření nových hesel do Encyklopedie (manželé Coriovi, Divadlo Na Slupi, Umělecká zahrada a Karel Novák aj.).

Děkujeme za Váš zájem o Encyklopedii. Těšíme se na Vaše ohlasy, případně i spolupráci. Přejeme hlavně hodně zdraví a ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví! Těšíme se, až se s některými z Vás budeme opět moci potkat na přednáškách a na komentovaných vycházkách!

Galerie: 
Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:16
Datum vytvoření: 2.4.2020 22:43

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?