Novinky v Encyklopedii za únor 2020

Obsah Encyklopedie Prahy 2 se v únoru 2020 rozrostl o 47 nových hesel a článků.  Nejvíce v kategoriích  Paměrní desky  a Stavby.

 

V kategorii Pamětní desky (16) pokračujeme v doplňování Kamenů zmizelých a dalších hesel souvisejících s 2. světovou válkou. Větší množství Staveb (14)  bylo vloženo pro oblast Podskalí pdle podkladů dr. Jungmanna, autora publikací o Podskalí, vydaných Muzeem hl. m. Prahy. Díky spolupráci s projektem Paměť národa byla vložena další hesla o pamětnících z Prahy 2. Nechybí ani nové rozšířené vydání publikace Popel Popeleční středy k výročí 75 let od tragického bombardování Prahy nebo v Aktualitách článek s fotografiemi staré Prahy 2 z letošního kalendáře.

Zde je seznam NOVINEK, hesel přidaných v únoru, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Pamětní desky (16)

MÍSTA / Stavby (14)

UDÁLOSTI (1)

OSOBNOSTI (10)

PUBLIKACE (1)

AKTUALITY (5)

Nadále se snažíme vylepšovat nové funkce systému Encyklopedie. Kromě prostředí pro administraci také v uživatelském rozhraní, zejména pro lepší práci s mapou včetně a vyhledávání. Novinkou je možnost zaregistrovat se pro odběr novinek (věstník).

Těší nás stále narůstající návštěvnost Encyklopedie i jejího facebookového profilu. V únoru Encyklopedie zaznamenala rekordních 5,9 tis. návštěv. Obdrželi jsme opět další tipy od Vás, uživatelů, na vytvoření nových hesel do Encyklopedie, a to včetně podkladů  (např. o Evě Rejškové).

Děkujeme za Váš zájem o Encyklopedii. Těšíme se na Vaše ohlasy, případně i spolupráci. Ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví!

Galerie: 
Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:19
Datum vytvoření: 7.3.2020 12:04

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?