Novinky v Encyklopedii za leden 2020

Obsah Encyklopedie Prahy 2 se v lednu 2020 rozrostl o 32 nových hesel a článků.  Úplnou novinkou jsou Proměny v čase - mapy a  poznávací Trasy. 

Pomocí nového typu hesel v kategorii Proměny v čase – mapy (4) můžete stejné území porovnávat na dvojici vybraných map různého stáří. Na výběr "Levé" nebo "Pravé" části obrázku je až 15 map a ortofotomap různého stáří. Další novinkou jsou poznávací Trasy (3). Jde o virtuální naučné stezky, kdy na jednotlivých zastávkách můžete poznávat zajímavosti v okolí i s pomocí vybraných hesel Encyklopedie. Z dalších zavedených kategorií se nejvíce rozrostly Pamětní desky (9) a Osobnosti (4).

Zde je seznam v lednu přidaných hesel, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Proměny v čase (5)

MÍSTA / Trasy (3)

MÍSTA / Pamětní desky (9)

MÍSTA / Plastiky (1)

MÍSTA / Stavby (3)

UDÁLOSTI (1)

OSOBNOSTI (4)

PUBLIKACE (1)

ORGANIZACE (1)

AKTUALITY (4)

 

Nadále se snažíme vylepšovat nové funkce systému Encyklopedie. Došlo k úpravě uspořádání nabídky na titulní stránce, mezi významná výročí jsou zařazena kulatá a nově i půlkulatá výročí, vylepšujeme nástroj Mapa, v kategorii Publikace je nabízeno PDF (pokud je k dispozici) již v přehledu apod.

Návštěvnost Encyklopedie i jejího facebookového profilu je stále vysoká, v lednu bylo zaznamenáno 5, 6 tis. návštěv webu a profil na facebooku sleduje 194 uživatelů. Obdrželi jsme opět další tipy od Vás, uživatelů, na vytvoření nových hesel do Encyklopedie (např. o zajímavých sosedech jednoho domu v Čerchovské ul.).  

Děkujeme za Váš zájem o Encyklopedii. Těšíme se na Vaše ohlasy, případně i spolupráci. Ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví!

Galerie: 
Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:20
Datum vytvoření: 7.2.2020 18:03

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?