Novinky v Encyklopedii za prosinec 2019

Obsah Encyklopedie Prahy 2 se v prosinci 2019 rozrostl o rekordních 58 nových hesel a článků.  Nejvíce v kategoriích Pamětní desky (Kameny zmizelých), Osobnosti a Stavby.

Nejvíce v kategoriích Pamětní desky (36), zejména díky mapování tzv. Kamenů zmizelých. Nechybí však ani v prosinci odhalená pamětní deska Václavu Havlovi na Rašínově nábřeží. V kategorii Osobnosti (9) přibyli někteří pamětníci dokumentovaní Post Bellum/Paměť národa, ale i medailonek zesnulé Táňi Fischerové. Stavby (7) reprezentuje převážne modernější architektura. Přibyly i dvě loňské publikace o kostelích Prahy 2 a v kategorii Organizace heslo o kině MAT, které oslavilo čtvrtstoletí od svého založení.

Zde je seznam v prosinci přidaných hesel, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Stavby (7)

MÍSTA / Pamětní desky (36)

OSOBNOSTI (9)

JINÉ / Publikace (2)

JINÉ / Organizace (1)

AKTUALITY (3)

 

Narůstající počet hesel v jednotlivých kategoriích můžete sledovat titulní stránce i na záložce Nově přidáno. Doporučujeme vaší pozornosti i záložku Výročí. Nabízí nejen aktuální výročí do konce měsíce, ale po volbě Zobrazit vše najdete vprave nabídky všech měsíců i Kulatá výročí pro celý rok. Vylepšujeme stále i další nástroje a funkce. Všimněte si například našeptávače, pomocníka při vyhledávání, mapy u užití nástroje V okolí najdete a zlepšení ve využití štítků (agregace témat do větších skupin). Na dalších nápadech pracujetme (zpravodaj, trasy, fotohistorie, historické mapy apod.). Jsme v jednání s dalšími zdroji informací a obrazové dokumentace včetně Muzea hl. m. Prahy.

Návštěvnost Encyklopedie i jejího facebookového profilu je stále vysoká, ale listopadový rekord nebyl v předvánoční době překonán. Zato máme další tipy od Vás, uživatelů, na vytvoření nových hesel do Encyklopedie. Samozřejmě i s Vaší pomocí.

Přejeme Vám vše dobré v novém roce 2020 a těšíme se na váš zájem, případně i spolupráci.  Ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví!

Galerie: 
Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:19
Datum vytvoření: 3.1.2020 23:08

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?