S Encyklopedií v době karantény: II. Proměny v čase na fotografiích - Nové Město (Nové Město)

Přinášíme další tip na cestování Prahou 2 v místě a čase, bez opuštění domova, s pomocí Encyklopedie.

V předchozím článku jsme Vám z rubriky Proměny v čase doporučili staré mapy, dnes to budou dvojice fotografií určitého místa z Nového Města. Míst zachycených na dvojici fotografií je v Encyklopedii nyní celkem čtyřicet, nejvíce z Nového Města a Vinohrad.

Prohlížení funguje podbně jako u map, jen nemáte k dispozi výběr více fotografií, ale jen dvojici – historický a současný snímek z úplně stejného pohledu. Posouváním rozhraní na obrázku pomocí myši můžete pozorovat, jak se místa na snímku za uplunulá desetiletí proměnila. Dvojice snímků jsou převážně od Oddělení územního rozvoje ÚMČ Praha 2, některé zpracoval Vyšehradskej jezdec. Texty uvedené pod obrázky obsahují základní informace i odkazy na příslušná hesla Encyklopedie.

Prohlédněte si, pobavte se, poučte se!

V první sérii nabídneme sadu snímků z Nového Města. Prohlížení začneme od Vltavy a budeme postupovat přes Karlovo náměstí vzhůru na I. P. Pavlova, za nímž začínají Vinohrady:

Příště: III. Proměny v čase na fotografiích - Vinohrady

Katastrální územíDatum poslední aktualizace: 29.3.2020 19:20