Novinky v Encyklopedii za červenec 2019

Ani v letních měsících se nezastavilo rozšiřování obsahu Encyklopedie Prahy 2. V červenci 2019 přibylo 24 nových hesel (nejvíce v kategoriích Pamětní desky, Plastiky a Osobnosti, ale i v dalších) a 3 články v rubrice Aktuality a zajímavosti. Které to jsou?

Připravili jsme pro Vás jejich seznam setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Pamětní desky

MÍSTA / Parky

MÍSTA / Plastiky

MÍSTA / Stavby

MÍSTA / Území

OSOBNOSTI

UDÁLOSTI

JINÉ / Publikace

AKTUALITY

Trocha statistiky: Současné počty hesel v jednotlivých kategoriích jsou k 1. srpnu 2019 následující (za lomítkem počet nových hesel za červenec): Pamětní desky (152/8), Parky (28/1), Plastiky (67/6), Stavby (81/1), Ulice (181/0), Území (6/1), Proměny v čase (30/0), Osobnosti (222/5), Události (33/1), Publikace (30/1), Organizace (11/0), Aktuality (21/3).

Nejvíce nových hesel přibylo v ktegorii Pamětní desky, kde jsme doplnili sérii pamětních objektů týkajících se parašutistů zavražděných za Heydrichiády. V případě Osobností jsme dvě jména doplnili opět na základě podnětů od uživatelů Encyklopedie. Děkujeme! Jméno prof. Kouteckého pak v reakci na úmrtí této vyjímečné osobnosti. Heslo o Podskalí jsme doplnili v návaznosti na vytvoření naučné stezky Muzeem hl. m. Prahy a na vydání stejnojmenného tištěného průvodce.

Od konce června je v provozu i stránka  Encyklopedie na facebooku, kam přidáváme několikrát za týden příspěvky reagující na aktuální výročí nebo propagující další zajímavý obsah a uživatelské funkce Encyklopedie.

Držte nám palce v dalším rozvoji Encyklopedie. Máte-li zajímavý podnět, např. na heslo k doplnění, neváhejte, napište, zejména pokud nám můžete přispět textem, obrázky nebo alespoň informací o vztahu k Praze 2 (u osobností). Těšíme se na Vaše podněty! Ať v Encyklopedii najdete spoustu zajímavého.

Galerie: 
Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:19
Datum vytvoření: 1.8.2019 22:22

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?