NP2_2019_07

Zajímavosti v Novinách Prahy 2, červenec 2019

Měsičník Noviny Prahy 2 přináší zajímavé články na téma kultura a historie. V červencovém čísle 2019 doporučujeme:

• str. 1 -  Titulní strana
    • Fotografie s popisným textem připomínající malíře Adolfa Liebschera, za nějž byla 11. června u sv. Ludmily sloužena zádušní mše u příležitosti 100 led od narození.
  • str. 2 - Co se děje v Praze 2
    • Další fotografie s textem  a nadpisem Průsečíky dvou zemí se proťaly v Praze 2  informuje o výročí 4. června, významném pro Polsko. Konal se koncert na Vyšhradě v bazilice a promenáda v Riegrových sadech byla pojmenována po zavražděném gdaňském starostovi Pawlu Adamowiczovi.
  • str. 9 - Výlety do historie
    • Celostránkový článek  Jak vypadalo středověké Nové Město v době defenestrace purkmistra a konšelů (Jan Royt) připomíná blížící se výročí 600 let od defenestrace na Novoměstské radnici.
  • str. 7. Město a lidé, str. 8 Společnost a vzdělání
    • Články o zajímavých osobnostech: Václav Budinský, spisovatel a básník, Artemis Kavalírová, sokolka. Zajímavé tipy pro doplnění do Encyklopedie.

Více v Noviny Prahy 2, červenec 2019 (PDF)

Datum poslední aktualizace: 10.7.2019 14:41
Datum vytvoření: 5.7.2019 13:18