EP2_facebook

Co nového v Encyklopedii za 2. čtvrtletí 2019?

Hesla v Encyklopedii Prahy 2 neustále doplňujeme. Ve 2. čtvrtletí 2019 přibylo 78 hesel. Jednak jsme doplňovali zavedené kategorie (Pamětní desky, Plastiky, Parky, Stavby, Osobnosti, Události, Organizace), kde pokračujeme v systematickém „mapování“ objektů v ulicích i uvnitř budov. Zavedli jsme novou kategorii Proměny v čase, kde lze porovnat stejná místa (zatím 30) na starých i současných fotografiích. Snažíme se také reagovat i na aktuální podněty, kterými jsou různá výročí a vzpomínkové akce nebo úplné novinky - například piety u památníhu obětí Heydrichiády v Resslově ulici, pietní akce na Vyšehradském hřbitově k výročí vraždy Milady Horákové, pojmenování promenády v Riegrových sadech po gdaňském primátorvi Pawlu Adamowiczovi, sto let od narození malíže Adolfa Liebschera apod. Doplnili jsme i hesla o osobnostech na základě podnětů od uživatelů – např. Eduard Cmunt, Vilém Zítek, Gustav Oplustil, Friedl Dicker Brandeisová. Za podněty moc děkujeme, pomáhá nám, pokud pomůžete s textem, obrázky i vazbou osobnosti na Prahu 2 (např. adresou).

Dovolte trochu statistiky, kolik hesel obsahuje nyní Encyklopedie v jednotlivých kategoriích: (za lomítkem počet nových hesel): Pamětní desky (144/20), Parky (27/12), Plastiky (61/5), Stavby (79/3), Ulice (181/1), Území (5/0), Proměny v čase (30/30), Osobnosti (219/4), Události (32/3), Publikace (29/0), Organizace (11/0), Aktuality (20/10).

Kromě nových hesel jsme vylepšovali i jinak. Dokončili jsme provázání Encyklopedie s Katalogem kulturních nemovitých památek na území Prahy 2 (odkazy na katalogové listy). Pokračujeme v doplňování vzájemných vzeb i mezi hesly encykolpedie. Ani rozvoj uživateklských funkcí nezahálel. Přibyl nástroj pro pokročilé vyhledávání, úpravy v mapě i vyhledávání objektů v okolí zvoleného místa nebo aktuálního zájmového objektu, zobrazování výročí apod. Novinkou je i zřízení stránky Encyklopedie na facebooku v samém závěru června.

Už máme další plány na 3. čtvrtletí. Držte nám palce a těšíme se na Vaše podněty! Ať v Encyklopedii najdete spoustu zajímavého.

Galerie: 
Proměny v čase
Vyhledávání
Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:19
Datum vytvoření: 6.7.2019 19:48

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?