Novinky v Encyklopedii za květen 2020

V květnu se Encyklopedie rozrostla o dalších 23 hesel a článků v dosud zavedených kategoriích. Dále o 10 kvízových otázek, které jsou uplatněny v sestavách v nové rubrice Kvízy.

Nejvíce hesel přibylo v kategorii Osobnosti (6), Paměrní desky (5) a Stavby (5). Nadále jsme se věnovali doplnění hesel k zastávkám vycházkových tras (Vyšehrad, Nusle aj.). Nová tematická vycházková trasa byla zpracována k výročí konce 2. světové války. Kvízy zaměřujeme zatím na téma informací o území, doplňujeme další části resp. katastrální území v Praze 2 (po Novém Městě doplněny Vinohrady,  již čtvrtý kvíz). V aktualitách pokračujeme v tipech na zajímavé články v Novinách Prahy 2, uvedení Osobností a výročí aktuálního měsíce (pokračujeme i po uvolnění karantény), ale také tomuto přehledu novinek v Encyklopedii za uplynulý měsíc.

Zde je seznam NOVINEK, hesel přidaných v KVĚTNU, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Trasy (1)

MÍSTA / Pamětní desky (5)

MÍSTA / Plastiky (1)

MÍSTA / Stavby (5)

UDÁLOSTI (1)

OSOBNOSTI (6)

KVÍZY (1)

AKTUALITY (3)

Návštěvnost Encyklopedie je stále vysoká, v květnu celkem 7,8 tis. návštěvníků. Facebookový profil sleduje 212 uživatelů. Těší nás i zájem uživatelů, kteří nám dávají další tipy na zpracování nových hesel nebo je dokonce, po dohodě, sami připravují. V květnu to byla např. hesla Jaroslav Sůra nebo Jan Němec.

Děkujeme za Váš zájem o Encyklopedii. Těšíme se na Vaše ohlasy, případně i spolupráci. Přejeme hlavně hodně zdraví a ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví! Na letní měsíce připravujeme opět komentované vycházky. Jistě se s některými z Vás setkáme.

A pokud si chcete ověřit své znalosti Prahy 2, vyzkoušejte naše nové KVÍZY!

Galerie: 
Datum poslední aktualizace: 22.1.2021 10:20
Datum vytvoření: 5.6.2020 0:32

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?