Teplotechna, Plastické vzpory

Open House na Dvojce 2023

Poznáváte rádi zajímavá místa, architekturu i historii? Využili jste možnost navštívit některá místa v rámci festivalu Open House Praha? Pokud si chcete zahrát a vyzkoušet své znalosti, nabízíme kvíz týkající se míst v Praze 2, zařazených do festivalového programu. 

Místa zařazená do programu festivalu Open House Praha jsou zajímavá nejen z pohledu architektury, ale i historie a příběhů s nimi spojených. Každý z dvanácti objektů ročníku 2023 na území Prahy 2 (celkem 109 objektů) má i zajímavé okolí. Není nad to, vidět co nejvíce na vlastí oči a třeba i se zasvěceným komentářem na místě. Pokud se však chcete dozvědět další zajímavosti a prohlédnout i staré obrázky a mapy, doporučujeme ponořit se do naší Encyklopedie Prahy 2. Jako pomůcku jsme pro vás připravili článek  Festival Open House Praha 2023 - navštivte běžně nepřístupná místa, ve kterém najdete zajímavé odkazy ke každému z festivalových míst v Praze 2.

Podobné články jsme připravovali i v minulých letech. Letos opět nabízíme také kvíz.  Obsahuje celkem 12 otázek, ke každému s míst jednu (některé jsou stejné jako loni). Můžete si zahrát a vyzkoušet své znalosti v kvízu jen tak pro radost, nebo se zaregistrovat a zúčastnit soutěže o věcnou cenu v rámci celkové soutěže v Encyklopedii, kdy můžete sbírat body i z ostatních her a kvízů. Uzávěrka letošní soutěže je 31. října. Mezi věcnými cenami je i publikace Jan Kotěra a jeho žáci v Praze 2. Pokud vás poznávání kulturně historického dědictví Prahy 2 zajímá a baví vás podobné hry a kvízy, tak s chutí do toho!

Otázka: 1 / 12
Mezi Čiklovou ulicí a železniční tratí se nachází areál Umělecká zahrada. Připomíná historii tohoto místa, kde po znárodnění původního podniku od roku 1957 působil i Krátký film Praha. Místo bylo silně poškozeno při stavbě Nuselského mostu.

Víte, jaký podnik v místě Umělecké zahrady sídlil od 20. let minulého století téměř tři dekády?

Za každou správnou odpověď získáte 3 body. V tomto kvízu je 12 otázek. Celkem můžete získat až 36 bodů.

Pro registrované uživatele: Přihlásit se

Hlavní stránka festivalu Open House Praha 

Informace o místech v Praze 2 zařazených do festivalového programu:
Festival Open House Praha 2023 - navštivte běžně nepřístupná místa

Datum poslední aktualizace: 15.5.2023 10:22
Datum vytvoření: 14.5.2023 17:29

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?