Laichterův dům

Open House na Dvojce 2022

Poznáváte rádi zajímavá místa, architekturu i historii? Využili jste možnost navštívit některá místa v rámci festivalu Open House Praha? Pokud si chcete zahrát a vyzkoušet své znalosti, nabízíme kvíz týkající se míst v Praze 2, zařazených do festivalového programu. 

Místa zařazená do programu festivalu Open House Praha jsou zajímavá nejen z pohledu architektury, ale historie a příběhů s nimi spojených. Každý z jedenácti objektů ročníku 2022 má i zajímavé okolí. Není nad to, vidět co nejvíce na vlastí oči a třeba i se zasvěceným komentářem na místě. Pokud se chcete však dozvědět další zajímavosti a prohlédnout i staré obrázky a mapy, doporučujeme ponořit se do naší Encyklopedie Prahy 2. Jako pomůcku jsme pro vás připravili článek Festival Open House Praha 2022 - navštivte běžně nepřístupná místa, ve kterém najdete zajímavé odkazy ke každému z festivalových míst v Praze 2.

Podobné články jsme připravovali i v minulých letech. Letošní novinkou je však tento kvíz.  Obsahuje celkem 11 otázek, ke každému s míst jednu. Můžete si zahrát a vyzkoušet své znalosti v kvízu jen tak pro radost, nebo se zaregistrovat a zúčastnit soutěže o věcnou cenu. Ti z vás, kteří se zaregistrují, projdou kvízem do  31. května a budou mít alespoň 9 správných odpovědí, budou zařazeni do slosování o výtisk publikace Jan Kotěra a jeho žáci v Praze 2. Pokud vás poznávání kulturně historického dědictví Prahy 2 zajímá a baví vás podobné hry a kvízy, můžete se zúčastnit velké soutěže vyhlášené v rámci Roku Dvojky. Tak s chutí do toho!

Otázka: 1 / 11
Hlavní nádraží
Někdejší nádraží císaře Františka Josefa se rozrůstalo, přestavovalo, byly budovány nové železniční tunely, zastřešeno kolejiště i postavena nová odbavovací hala. Několikrát také změnilo název.

Jak se nádraží jmenovalo v letech 1919- 1953 (s přestávkou období 2. světové války)?

Za každou správnou odpověď získáte 3 body. V tomto kvízu je 11 otázek. Celkem můžete získat až 33 bodů.

Pro registrované uživatele: Přihlásit se

Informace o místech v Praze 2 zařazených do festivalového programu:
Festival Open House Praha 2022 - navštivte běžně nepřístupná místa

Datum poslední aktualizace: 14.5.2023 17:15
Datum vytvoření: 20.5.2022 22:12

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?