Folimanka

Park Folimanka (Nusle)

Park Folimanka v Nuselském údolí je zajímavým místem procházejícím proměnami již po staletí. Jeho současná podoba se počala rýsovat zhruba v polovině minulého století, po dostavbě Nuselského mostu, a proměňuje se dodnes. Jistě jste park již navštívili za účelem relaxace, hraní s dětmi, vycházky s pejskem nebo za trochou sportu či dokonce za kulturou. Ale znáte jej dobře? Víte podle čeho se nazývá? Víte, že dnešní park je součástí Vinohrad a hranici s Nuslemi tvoří Botič? Jaké zajímavosti z dob dávných i nedávných zde můžete poznávat? Vyzkoušejte své znalosti v kvízu a rozšiřte si obzory.

Park Folimanka v Nuselském údolí je nejen atraktivním místem pro relaxaci nebo sport, ale má zajímavou minulost. Kdysi se zde nacházela zemědělská oblast, vinice a sady za Novoměstskými hradbami. Později se okolí Botiče stalo oblíbeným výletním místem a odehrávala se zde tradiční pouť Fidlovačka. S rostoucími Nuslemi přibývalo zástavby, potok Botič získal nové koryto, zmizela původní usedlost Folimanka a údolí překlenul dlouho plánovaný most. V údolí vyrostla sportovní hala a začal se rýsovat dnešní park. Ten prochází proměnami i dnes. V parku a blízkém okolí se najde řada zajímavostí, která stojí za to si připomenout a poznat blíže. Zkuste začít kvízem. Vyzkoušejte své znalosti a poznejte více v komentáři a v odkazech do Encyklopedie. 

DOPORUČUJEME: Už jste vyzkoušeli kvíz na téma staropražské pouti Fidlovačka a hry J. K. Tyla. Pokud ne, pusťte se do toho:
OD FIDLOVAČKY K HYMNĚ 

Otázka: 1 / 10
Císařské otisky stabilního katastru 1842
Nuselské údolí neslo zvláštní lidové pojmenování odvozené od historických událostí.

Víte, jaká byla lidová přezdívka Nuselského údolí?

Za každou správnou odpověď získáte 3 body. V tomto kvízu je 10 otázek. Celkem můžete získat až 30 bodů.

Pro registrované uživatele: Přihlásit se

Katastrální území

Článek o parku Folimanka
Park Folimanka

 

Datum poslední aktualizace: 13.9.2022 12:58
Datum vytvoření: 13.7.2022 22:38

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?