Historie Prahy 2 pohledem dobrého jídla a pití

Vyzkoušejte své znalosti o historii Prahy 2. Tentokráte ve spojení s tématem atraktivním již věky. Koho by nezajímalo dobré jídlo a pití, že?

Poklud nejste výslovně asketa, jistě uznáte, že ke spokojenému životu patří dobré jídlo a pití. Každý region má v této oblasti své tradice, které rádi poznáváme (a ochutnáváme). Území dnešní Prahy 2 má také zajímavou historii a místa spjatá s potravinami a gastronomií. Některá přetrvávají dodnes, jiná známe už jen z místních názvů. Pokud Vás toto téma zajímá a chcete si svě znalosti osvěžit či rozšířit, zkuste nahlédnout do článku Dobré jídlo a pití, aneb historie Prahy 2 trochu jinak. Nebo se pusťte rovnou do kvízu. Zejména jste li návštěvníkem akcí jako jsou Vinobraní či Apetit piknik v Havlíčkových sadech, nebo jiných akcí či oblíbených gastronomických podniků. Možná nejen zjistíte, že Praha 2 je krásnou městskou částí s bohatým kulturně historickým dědictvím, ale že vám se znalostí zdejších tradic bude hned lépe chutnat. Vyzkoušejte!   

Otázka: 1 / 10
Karlovo náměstí bylo jedním ze tří velkých náměstí Nového Města pražského, založeného Karlem IV. Ve středověku se zde i v okolí obchodovalo se zemědělskými produkty a potravinami. Podle toho bylo nazýváno až do roku 1848, kdy dostalo název po zakladateli.

Víte, jak se dříve nazývalo Karlovo náměstí?

Datum poslední aktualizace: 21.6.2021 0:15
Datum vytvoření: 19.6.2021 0:25

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?