Venkovní hra Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou

V rámci Roku svaté Ludmily nabízí Praha 2 venkovní hru, při níž účastníci navštíví zajímavá místa, pomocí chytrých mobilů plní úkoly a osvěžují si vědomosti. Dokonce mohou soutěžit o věcné ceny. Hra je spuštěna na webových stránkách putovani.praha2.cz. Zájemci si mohou zahrát až do 31. října.

PRODLOUŽENO DO 31. ŘÍJNA!

Venkovní hra Putování za kněžnou Ludmilou je další akcí, kterou Praha 2 nabízí pro veřejnost v roce, kdy si připomínáme výročí 1100 let od mučednické smrti patronky České země. Cílem je spojit pohyb a návštěvu zajímavých míst s poznáváním a opakováním historie z dob počátků našeho státu a Přemyslovců. To vše zábavnou formou. Pro účastníky hry je připravena trasa v délce 10 km s 19 zastávkami na zajímavých místech na Vinohradech, Novém Městě a Vyšehradu. Účast ve hře je zdarma, je však třeba se registrovat. Výběr zastávek vychází z publikace Svatoludmilská místa v Praze, kterou Praha 2 vydala na začátku roku.

Účastníci se mohou připravit prohlídkou výstavy, nebo pomocí Encyklopedie Prahy 2 a v ní zveřejněných publikací (viz níže). Na Encyklopedii je hra navázána nejen tématem sv. Ludmily, ale také informacemi o jednotlivých zastávkách. Na trase hledají tabulky s úryvky tajenky a kódy, které je nasměrují na informace o místě a na plnění zadaných úkolů. Průzkum na místě a vyhledávání na webu pomohou správně odpovědět na otázky. Za správné odpovědi získávají body. Lze soutěžit na čas, nebo jen usilovat o splnění bodového limitu pro zařazení do slosování o ceny a trasu projít za libovolně dlouhou dobu, třeba i po částech.

Podrobnosti najdete na stránkách putovani.praha2.cz. Pro zmíněnou přípravu v Encyklopedii však uvádíme vybrané odkazy:

Sv. Ludmila a její doba

a) encyklopedické heslo Svatá Ludmila
b) publikace Svatoludmilská místa v Praze 2
c) publikace Kněžna sv. Ludmila (k výstavě spolku Svatá Ludmila 1100 let)
d) výstava Sv.Ludmila – kněžna, matka, babička a Patronka země České na náměstí Míru

Vybraná místa – zastávky hry Putování

1. Kostel sv. Ludmily (Vinohrady)
2. Křesťanský domov mládeže a kavárna u Sv. Ludmily (Vinohrady)
3. Dům Vinohradská 22 (Vinohrady)
4. Kolej a menza Budeč (Vinohrady)
5. Kostel na Karlově (Nové Město)
6. Kostel sv. Apolináře (Nové Město)
7. Kostel Zvěstování Panny Marie na Trávníčku (Nové Město)
8. Sál Gorlice (sousoší) (Vyšehrad)
9. Boží muka (Vyšehrad)
10. Bastion sv. Ludmily (Vyšehrad)
11. Bazilika sv. Petra a Pavla a Kaple sv. Ludmily (Vyšehrad)
12. Dům u Prasátků (Nové Město)
13. Emauzy (Nové Město)
14. Kostel sv. Jana Nepomuckého na Skalce (Nové Město)
15. Kostel sv. Václava na Zderaze (Nové Město)
16. Chrám sv. Cyrila a Metoděje (Nové Město)
17. Kostel sv. Ignáce (Nové Město)
18. Kostel sv. Štěpána (Nové Město)
19. Lékárna u Sv. Ludmily (Vinohrady)

Vydejte se na procházku na zajímavá místa za poznáním! Zkuste si zasoutěžit!

Sv. Ludmila, Dům U Prasátků
Putování SVL, mapa
Tabulka 19, lékárna
nám. Míru, výstava