Vystava_SVL_UK

Výstava Svatá Ludmila – kněžna, matka, babička – patronka země České (Vinohrady)

Na náměstí Míru byla zahájena další výstava k výročí 1100 let od mučednické smrti kněžny sv. Ludmily, významné osobnosti našich dějin. Tentokráte z produkce společnosti Media park ve spolupráci s Univerzitou Karlovou. Ke shlédnutí bude do 15. září.

Výstava s multimediálními prvky Sv.Ludmila – kněžna, matka, babička a Patronka země České je symbolicky umístěna před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru. Na výstavních panelech je populární formou představen široký historický záběr v celoevropských souvislostech. Od příchodu Slovanů, se zaměřením na dobu, v níž Ludmila žila, její život a martyrium, vztah ke svému vnuku sv. Václavu. Další panely zachycují vývoj jejího kultu od středověku po 21 století a také její „druhý život“ v umění. Součástí prezentace jsou krátká videa, seznamující návštěvníky s místy, kde Ludmila žila, zemřela a je pohřbena (např. Levý Hradec, Tetín, Pražský hrad). Videa i s celou výstavou si lze prohlédnout i on-line na chytrých mobilních telefonech a tabletech pomocí pomocí QR kódů, resp. na adrese www.svataludmila1100let.cz.

Odborným garantem projektu je Univerzita Karlova, konkrétně historik profesor Jan Royt, prorektor UK. Partnery výstavy jsou Univerzita Karlova, Hlavní město Praha a Media park, projekt podpořily Pražská energetika, Pražská plynárenská a Městská část Praha 2. Záštitu udělili Jan Wolf za Hl. M. Prahu a Jana Černochová, starostka MČ Praha 2.

Přijďte se podívat! Výstavu je možno shlédnout do 15. září. V tento výroční den proběhne slavnostní zakončení výstavy.

Poznámka: Souběžně s výstavou byla zahájena venkovní hra Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou, kterou připravila městská část jako další ze série svatoludmilských akcí. Hry je možno se zúčastnit do 30. září.

Vystava_SVL_UK

Umístění: náměstí Míru