Petr Paulů. Zdroj: rodinný archiv

Petr Paulů (Nové Město)

Klasický kytarista a hudební pedagog

Narodil se 28. dubna 1956 v Nymburce, zemřel 1. ledna 2017 v Praze

Po absolutoriu konzervatoře v Plzni vystudoval AMU. Od roku 1983 byl profesorem kytarové hry na Pražské konzervatoři, kde odchoval celou řadu našich i zahraničních absolventů. 

Pro Český rozhlas natočil několik hodin kytarové hudby klasických i moderních autorů (J.S.Bach, J. Burghauser, W. Walton ad.). Koncertoval, nahrával a vedl mistrovské kurzy ve třiceti státech USA např. Classical Radio WQED - Pittsburgh; New York University Steinhardt.

Koncertoval pravidelně na domácí scéně i v zahraničí. Jeho hru poznalo obecenstvo v patnácti zemích světa, kde se úspěšně prodávají jeho čtyři CD se španělskými a jihoamerickými skladbami. Na koncertní turné po Evropě, Severní a Jižní Americe navázaly mistrovské kurzy a televizní pořady v Brazílii. Byl členem poroty kytarové soutěže v italském Eboli. 

V USA natočil sólovou desku a CD v kytarovém duu s Martinem Myslivečkem. Mimo recitálů více než dvacet let vystupoval a natáčel u nás i v Evropě ve společném duu s akordeonistou Ladislavem Horákem (The Piazzolla Soloists, Tango Jazzile). Společně uskutečnili také turné s mistrovskými kurzy v Norsku, Švédsku a Itálii. Úspěšná byla též spolupráce obou s houslistou Pavlem Hůlou v Trojanově triu. S Václavem Hudečkem a Ladislavem Horákem vystoupili na festivalu Svátky hudby v Praze. 

Pedagogicky působil na gymnáziu Comenius v bavorském Deggendorfu, pravidelně vedl mistrovské kurzy kytarové hry v Andoře. Je autorem kytarové školy Breviář klasického kytaristy

Spolupracoval s filmovým studiem Barrandov. Je autorem mnoha scénických hudeb k divadelním hrám a pohádkám svého otce Jana Paulů (Dilia).

Petr Paulů byl dlouholetým obyvatelem Podskalí (Podskalská ul. 1909/20)

Zpracováno dle podkladů Jany Paulů

Galerie: 
Petr Paulů 2014
P. Paulů, L. Horák
V. Hudeček, L. Horák, P. Paulů, Svátky hudby v Praze 2014
Paulů: Promenade
Paulů, Horák: Tango_Jazzile
Paulů, Meca: Breviář klasického kytaristy
Narození
28.4.1956
Úmrtí
1.1.2017 (60 let)
Katastrální území
Adresa
Podskalská 20
120 00 Praha 2
Česká republika
50° 4' 14.9592" N, 14° 24' 55.5264" E
Zvětšit mapu
Datum poslední aktualizace: 29.11.2022 22:18
Datum vytvoření: 14.8.2022 11:58

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?