Vinobraní 2023 - Dvojka filmová

Vinobraní na Grébovce 2023 ve znamení filmu (Vinohrady)

Nejen víno, dobroty, přátelé, hudba, zpěv a tanec, ale také film. To vše patří k sobě. Na šestnáctém ročníku Vinobraní na Grébovce určitě. Má totiž podtitul Dvojka Filmová . Můžete navštívit, ochutnávat, shlédout film, poslechnout filmové melodie, ale také kdykoliv i z domova si zahrát a poznávat I Dvojku filmovou v našich hrách a kvízech. 

Šestnáctý ročník Vinobraní na Grébovce má tematický podtitul Dvojka Filmová. Zahajuje v pátek 22. září již tradičně na náměstí Míru a v sobotu 22. září pokračuje hlavní program v Havlíčkových sadech, neboli Grébovce. Kromě několika hudebních koncertů a nabídky desítek stánků s víny, burčákem, gastronomickými specialitami a rukodělnými výrobky zpestří letošní Vinobraní na Grébovce doprovodný program v podobě promítání filmu Na střeše, který se natáčel v Praze, poslechu známých filmových melodií a písniček z pohádek pro děti. Ten bude probíhat v sobotu jak na hlavním pódiu, tak na tom vedlejším v dolní části Grébovky. Letošní motto vinobraní Dvojka Filmová tak odkazuje na filmový cyklus, který městská část již druhým rokem pořádá. 

Pokud vás téma Dvojka Filmová zajímá, můžete si poté i v pohodlí domova (a třeba i se sklenkou vína) připomenout leccos z kinematografie a filmové historie z Prahy 2. V naší Encyklopedii stačí zadat do vyhledávání slovo film a zobrazí se vám nabídka desítek hesel. Připravili jsme pro vás také novinky v rubrice Hry a kvízy: Kvíz Historie filmu - muži s kamerou, zaniklá kina, a dvě hry nového typu s přiřazováním obrázků a textů Filmoví režiséři a Filmová místa.

Chcete-li navštívit další projekce filmů, které probíhají v kině MAT, nahlédněte na obrázek a vyberte si, nebo si rovnou rezervujte vstupenky v síti GoOut na cyklus Dvojka filmová 2023.. 

Pokud se chcete dozvědět více o parku, kde se Vinobraní odehrává, doporučujeme heslo Havlíčkovy sady nebo publikaci (skládačku) Havlíčkovy sady a současnost.  Nebo si přečtěte o založení vinic Karlem IV.

Ale můžete spojit hraní, poznávání a procházku. Projděte si trasu Havlíčkovy sady naší venkovní hry Putování Prahou 2

Užijte si, ochutnávejte i poznávejte! Na zdraví!

Galerie: 
Dvojka filmová
Vinobraní 2023
Vinobraní 2023
Katastrální území

22. září 2023 náměstí Míru
23. září 2023 Havlíčkovy sady / Grébovka

Adresa
Havlíčkovy sady
Praha 2
Česká republika
50° 4' 12.468" N, 14° 26' 40.848" E
Zvětšit mapu
Odkazy a literatura:
Datum poslední aktualizace: 25.9.2023 9:08
Datum vytvoření: 23.9.2023 10:57

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?