NP-2022-04

Zajímavosti v Novinách Prahy 2, duben 2022

Měsíčník Noviny Prahy 2 přináší zajímavé články na téma kultura a historie. V dubnovém čísle najdete kromě aktuálního tématu pomoci Ukrajině, rozpočtu a nového seriálu Psi ve městě například články k rekonstrukci Riegrových sadů nebo rozhovor s architektem Petrem Frantou. Nechybí i tradiční klubové rubriky, stránky o kultuře, výlety do historie a fotosoutěž. Čtenáři Novin i Encyklopedie si tak mohou rozšířit obzory poutavými články v obou médiích Prahy 2. Doporučujeme:

Pozn.: Uvádíme též odkazy na hesla Encyklopedie, která souvisejí s články na příslušné stránce Novin Prahy 2.

str. 4 – CO SE CHYSTÁ

• Noví čestní občané Prahy 2. Dvojková svatba, Trička měla úspěch, Nový web, První si výstavu prohlédli školáci. Fotodokumentace akcí Dne Dvojky.
  • Obnova parku Riegrovy sady je v plném proudu. Informace o rekonstrukci i s obrázky jak bude park vypadat poté.

Encyklopedie: Riegrovy sady

str. 5 – ROZHOVOR

• Nelze si nevšimnout, jak Královské Vinohrady po revoluci ožily, říká Petr Franta. Rozhovor s architektem, novým čestným občanem Prahy 2.

Encyklopedie: Petr Franta

str. 10 a 11– KULTURA

• Výstavy, Kina, Akce, Divadla, Koncerty,
    Okénko do Novoměstské radnice, Vyšehradské okénko

Kulturní a společenské akce, na které se můžeme přijít podívat.
  • Dvojka oslaví Velikonoce Modrým pondělím. Avízo tradiční akce na náměstí Míru.
  • Dvojka pro přátele kultury. Obvyklé ohlédnutí, plány na aktuální měsíc a kvíz pro členy klubu.
  • Začíná venkovní hra Putování za Miladou Horákovou. Pozvánka na novou trasu Putování Prahou 2.
  • Vojtěch Ignác Ullmann  – z Encyklopedie Prahy 2. Medailonek významného architekta, mj. autora první sokolovny v Žitné. K 200. výročí narození.

Encyklopedie: Novoměstská radnice, Vyšehrad, Ignác Ullmann, Putování Prahou 2.

str. 13 – VÝLETY DO HISTORIE

• Dnes nejen o lavičkách. Další článek ze série Psalo se před 100 lety. (M. Frankl).
  • Nemocnice sv. Alžběty slouží 300 let potřebným. Článek k 300. výročí církevního zdravotnického zařízení.
  • Emauzský klášter slaví 650 let. Připomínka jubilea zasvěcení klášterního kostela.
  • Výročí měsíce dubna. Výběr z kulatých a půlkulatých výročí podle Encyklopedie.

Encyklopedie: Havlíčkovy sady, Riegrovy sady, Kostel P. Marie Sedmibolestné a klášter alžbětinek s nemocnicí, Klášter benediktýnů Na Slovanech s kostelem P. Marie a slovanských patronů, Osobnosti a výročí měsíce dubna.

str. 16 - KALEIDOSKOP

• Fotosoutěž - zaměřená na kulturu a historii Prahy 2. Správná odpověď z minulého čísla: Ve dvoře domu č. 468/21 v Záhřebské ulici sídlí Divadlo D21.

Encyklopedie: Záhřebská.

Datum poslední aktualizace: 5.8.2022 15:24