Riegrovy sady, skládačka, titulní obr.

Riegrovy sady - historie a současnost (Vinohrady)

Publikace o historii a současnosti parku Riegrovy sady. Skládačka, formát DL, 16 stran. Vydala MČ Praha 2 v březnu 2023 s využitím podkladů Muzea města Prahy. 

Skládačka stručně představuje historii a současnost parku Riegrovy sady včetně zajímavých objektů v něm. Po souhrnném úvodu jsou jednotlivé kapitoly věnovány hraběti Canal de Malabaila a někdejší zahradě Kanálka, kterou hrabě založil, památce na tuto dobu Ptačímu obelisku, Městskému sadu Královských Vinohrad a zahradnímu architektovi Leopoldu Batěkovi, V dalších kapitolách jsou: František Ladislav Rieger, na jehož počest byl park pojmenován a má zde velikou sochu, partie u Vozové ulice, někdejší Šretrova restaurace a současné hřiště U Draka. Nemůže chybět Vinohradská sokolovna, ani závěrečná informace o obnově parku v posledních desetiletích nebo o akcích a životě v parku. 

Stručné texty jsou doplněny obrázky zachycujícími minulost i současnost, stejně jako ukázky map z různých období. Městská část na tvorbě publikace spolupracovala s Muzeem města Prahy, z jehož archivu pocházejí i historické obrázky. Stálým návštěvníkům publikace přiblíží místa, která důvěrně znají, pro ostatní je i jakousi pozvánkou na návštěvu parku. 

K jednotlivým kapitolám publikace najdete bližší informace v samostatných heslech této Encyklopedie. 

Podobné publikace jsou zpracovány i pro parky Folimanka a Havlíčkovy sady

Katastrální území
Adresa
Riegrovy sady 12000 Praha 2
Česká republika
50° 4' 49.0224" N, 14° 26' 29.6196" E
Zvětšit mapu
Štítky: 
Datum poslední aktualizace: 30.5.2023 18:22
Datum vytvoření: 30.5.2023 17:50

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?