Karlovské předmostí (autor fotografie: Dagmar Broncová)

Karlovské předmostí (Nové Město)

Snadno přehlédnutelná plocha zeleně leží na Karlovském předmostí, tedy při nájezdu na Nuselský most směrem od centra, mezi ulicemi Sokolskou a Legerovou.

V těchto místech kdysi stávala dětská nemocnice. Volné prostranství zde bylo vybudováno zároveň s výstavbou mostu v sedmdesátých letech 20. století, posléze bylo upraveno jako plocha zeleně s několika solitérními dřevinami a stromořadím lip. Rozděluje ho parkoviště.

Na ploše o velikosti 3870 m² je trávník, několik listnatých keřů a solitérní listnaté stromy. Roste tu lípa (Tilia sp.), dále několik lip srdčitých (Tilia cordata) a u Sokolské ulice javor jasanolistý (Acer negundo). Z keřů je nejnápadnější v době květu na obou stranách zelené plochy bílý a růžový šeřík (Syringa vulgaris). Kolem parkovací plochy pro osobní vozy se nachází ve stromořadích při obou nájezdech na most přes dvacet lip srdčitých.

Parčík leží ve výšce přibližně 235 metrů n. m. Nejsou zde lavičky ani jiné vybavení. Uprostřed je výdech z metra. Je volně přístupný podchodem z obou přilehlých komunikací. Zeleň je ve správě městské části Praha 2.

Galerie: 
Pohled od mostu
Karlovské předmostí směrem z centra k mostu
Katastrální území
Adresa
Nuselský most
Praha 2
Česká republika
50° 4' 8.1552" N, 14° 25' 48.9468" E
Zvětšit mapu
Odkazy a literatura:
Datum poslední aktualizace: 2.1.2020 13:49
Datum vytvoření: 27.5.2019 10:04

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?