Javor mléč na hřišti U Vodárny (autor fotografie: Dagmar Broncová)

Hřiště U Vodárny (Vinohrady)

Oblíbené dětské a sportovní hřiště s trávníkem a stromy poskytujícími příjemný stín se nachází naproti známé dominantě Prahy 2, staré vodárenské věži v Korunní ulici.

Mezi hojně navštěvované zelené prostranství patří na Vinohradech hřiště U Vodárny. Leží ve výšce necelých 270 m n. m. a má plochu zhruba 6100 m². Rozkládá se mezi ulicemi Korunní, Slezskou, Kladskou a U Vodárny. Je bezbariérově přístupné a je ve správě městské části Praha 2. Naproti přes Korunní ulici se tyčí Vinohradská vodárna, jejíž drobná replika je jedním z herních prvků, dětmi velmi oblíbená dřevěná prolézací věž.

Hřiště je přístupné z ulice U Vodárny a z Kladské, na noc se zamyká a pečuje o něj správce. Je monitorováno kamerami. V létě je otevřeno v 8 až 21 hodin, od října do dubna v 8.30 až 19 h. K dispozici jsou lavičky, odpadkové koše a toalety s přebalovacím pultem.

Roste zde přes 60 dřevin. Po stranách je u plotů parkový trávník. Kolem plochy s umělým povrchem s průlezkami, pískovištěm a houpačkami rostou solitérní listnaté keře, např. hloh jednosemenný (Cratageus sp.) a vyšší dřeviny – javory ztepilé (Fraxinus excelsior). Nacházejí se zde letité javory mléče (Acer platanoides) a několik jedinců javoru klen (Acer pseudoplatanus). Plot u Kladské ulice lemují další javory ztepilé (Fraxinus excelsior), u Korunní ulice v druhé části hřiště, která je určena větším dětem a kde je v létě k dispozici trampolína, roste hojně trnovník bílý známý jako akát (Robinia pseudoacacia) a převládají zde okrasné jabloně (Malus evereste).

V roce 2011 v internetové anketě bylo toto moderní hřiště vyhlášeno jako nejlepší dětské hřiště v Praze 2.

Galerie: 
Dřevěná věž - prolézačka
Hřiště v zimě
Okrasná jabloň na podzim 2019
Domek se zázemím pro matky s dětmi
Živý plot
Trampolína na dětském hřišti U Vodárny
Katastrální území

ZAJÍMAVOST:

Hřiště leží ve výšce 268 metrů n. m.

Je přístupné během otevírací doby.

Adresa
U Vodárny
12000 Praha 2
Česká republika
50° 4' 33.1284" N, 14° 26' 54.6252" E
Datum poslední aktualizace: 26.11.2019 20:24
Datum vytvoření: 21.11.2019 19:15

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?