Calum Campbell (Foto M. Polák, 2021)

Calum Campbell, Seifertova ulice, mostní opěra (Vinohrady)

Britský manažer londýnského metra.

Calum Campbell se narodil v roce 1954, tragicky zemřel v Praze v roce 2001.

Po společenských změnách v roce 1989 se park před Hlavním nádražím stal místem, kam se stáhla spodina a zločinecká galerka nejen z celého Československa, ale i z části Evropy. Místo názvu Vrchlického sady tak získalo toto prostranství u obyvatel hlavního města nepříliš lichotivou přezdívku Pražský Sherwood. V roce 2001 přijel během své dovolené na návštěvu Prahy manažer londýnského metra Calum Campbell. V místech u železničního mostu v Seifertově ulici jej v září 2001 přepadli neznámí pachatelé, kteří jej brutálně zbili a okradli o 150 liber a hodinky. Calum Campbell, který na místě zůstal zraněn a bez pomoci, následkům zranění podlehl. Na pamětní desce je uvedeno jméno Bragàir a dále jméno třetího největšího skotského města Aberdeenu a anglického města Woking, ležícího v hrabství Surrey, jihozápadně od Londýna. Nápis Gad chuimhneachadh je ve skotské gaelštině a znamená podle internetového překladače: Pamatuji si Tě, v Čechách bychom napsali: Nezapomeneme.

Umístění pamětní desky na opěře železničního mostu (Foto M. Polák, 2021)

Název: Calum Campbell

Umístění: Opěra na železničním mostě v Seifertově ulici

Text: Calum Campbell, Bragàir, Aberdeen & Woking, 1954 – 2001, Gad chuimhneachhadh