Kostel Zvěstování P. Marie Na Trávníčku, publikace

Kostel Zvěstování Panny Marie Na trávníčku (Matěj Čadil) (Nové Město)

Vydala městská část Praha 2 (ediční řada brožur o kostelech Prahy 2). Autor textu Matěj Čadil. Foto autor a další. Rok vydání 2023. Formát A6, vazba ve spirále, 68 stran.

Publikace popisuje kostel Zvěstování Panny Marie (Na trávníčku), který se nachází v ulici Na Slupi. Je uvedena historie kostela i někdejšího  kláštera servitů, kde dnes sídlí Revmatologický ústav. Přibližuje i název Zvěstování P. Marie (dle pravoslavného zasvěcení Zvěstování přesvaté Bohorodice). Nechybí tradiční popis budovy kostela s charakteristickou štíhlou věží, venkovních prvků i interiéru. Samostatná kapitola je věnována zařízení a dočteme se i o pověsti o Sloupu ve Slupech. Text brožury tradičně doprovází množství ilustrací, starých obrázků i současných fotografií.

Součást ediční řady o kostelech Prahy 2. Úvodní publikace Kostely Prahy 2 (PDF).

Na Slupi 450/4a
12000 Praha 2