Kateřina Irmanovová

Narozena do umělecké rodiny, otec potomkem ruského šlechtice. Herečka, i přes kádrové problémy vystudovala psychologii a tomuto oboru se věnuje dodnes.

Kateřina Irmanovová se narodila 21. ledna 1947

Kateřina Irmanovová se narodila 21. ledna 1947 v Praze do rodiny Vjačeslava a Jany Irmanovových. Otec pocházel z rodu ruských šlechticů a byl výtvarným umělcem, hercem a do roku 1948 úspěšným jazzovým zpěvákem. Když byl pamětnici jeden rok, babička ji odvezla do Finska. Po návratu do Československa a absolvování základní školy v Praze jí nebylo kvůli jejímu původu umožněno studovat na střední škole. To již měla za sebou roli v úspěšném filmu režiséra Františka Vláčila Holubice.

Po různých peripetiích se jí podařilo nastoupit na gymnázium a po maturitě následoval opět zákaz studia na vysoké škole. Pracovala jeden rok na zemědělském učilišti jako vychovatelka. Poté absolvovala studium na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracovala v manželských poradnách, kde mimo jiné spolupracovala s Miroslavem Plzákem a též jako soukromá psycholožka. Žije na Praze 2 a v současné době pracuje na scénáři nového historického filmu.

Galerie: 
Narození
21.1.1947
Odkazy a literatura:
Datum poslední aktualizace: 25.11.2022 11:28
Datum vytvoření: 4.1.2019 16:27

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?