Plakát, výstava J.Schmiedt, Můj vinohradský život

Výstava obrazů Jiřího Schmiedta Můj vinohradský život, radnice Prahy 2 (Vinohrady)

Výstavu o Nuselském mostě vystřídaly v 1. patře Úřadu městské části Praha 2 obrazy herce a režiséra Jiřího Schmiedta, žijícího v Praze 2.

V budově Úřadu městské části Praha 2 a na náměstí Míru naleznete v březnu hned tři zajímavé výstavy. Venku na náměstí výstavu k 80 výročí bitvy u Sokolova, v přízemí budovy úřadu výstavu obrázků polských a ukrajinských dětí Mami, já nechci válku! a v 1. patře radnice můžete shlédnout výstavu obrazů Jiřího Schmiedta, herce a režiséra, ale také horského vůdce a malíře.

Jiří Schmiedt, který se proslavil úspěšnou inscenací hry Hrdý Budžes, s Bárou Hrzánovou v hlavní roli, žije od roku 1978 na Vinohradech. Výstavě dal proto příznačný název Můj vinohradský život. Na malování se dal před patnácti lety a kromě Vinohrad tvoří i na chalupě v blízkosti svého rodného Náchoda. Je aktivním členem klubu Dvojka pro přátele kultury a na vernisáži 8. března představil nejen sebe a obrazy, ale také svoji autobiografickou knížku Slunce zapadá jak nebesa krásných křídel. Výstava je uspořádána mj. k autorovu životnímu jubileu.

Přijďte na radnici potěšit své oko a duši vesele působícími obrazy! Výstava potrvá do 31. března. Třeba také dostanete chuť malovat.

Galerie: 
výstava J.Schmiedt
výstava J.Schmiedt
výstava J.Schmiedt
výstava J.Schmiedt
výstava J.Schmiedt
Katastrální území

Kde: Úřad městské části Praha 2, 1. patro

Kdy: do 31. března 2023, v době otevření radnice

Datum poslední aktualizace: 10.3.2023 10:33
Datum vytvoření: 9.3.2023 23:29

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?