Zlatý erb 2021, Praha, diplom

Encyklopedie Prahy 2 získala ocenění v soutěži Zlatý erb 2021

Encyklopedie Prahy 2 získala k třetím narozeninám významné ocenění v pražském kole celostátní soutěže Zlatý erb, o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Stanula na prvním místě v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City.

Ocenění z rukou představitelů Hl. m. Prahy a organizátorů soutěže převzal místostarosta městské části Praha 2 pro oblast kultury Jaroslav Šolc, zakladatel a hybatel projektu.  Spolu s ním v rezidenci pražského primátora na Mariánském náměstí se 8. září 2021 z ocenění radovali i programátoři ze společnosti Drualas,

„Jsem velmi potěšen, že se webové stránky projektu Encyklopedie Prahy 2 probojovaly v pražské konkurenci až na stupně vítězů. Tento úspěch je pro mne a pro všechny, kteří  spolupracují na technickém řešení i na správě obsahu Encyklopedie, povzbuzující odměnou za veliké úsilí, které projektu věnujeme. Spolu s oblibou ze strany uživatelů je toto ocenění závazkem, abychom Encyklopedii dále rozvíjeli nejen po stránce obsahové, ale i nabídkou zajímavých funkcí. Nápadů máme v zásobě stále dost a kultura a historie stále baví nejen nás.“ uvedl při převzetí ceny Jaroslav Šolc.

Webová aplikace Encyklopedie Prahy 2 byla spuštěna v srpnu 2018 a rychle si našla své příznivce. Druhá městská část je čtvrtí bohatou na kulturně historické dědictví a Encyklopedie Prahy 2 nabízí zajímavé informace vztažené ke konkrétním místům nejen obyvatelům Prahy 2, ale všem zájemcům o historii, architekturu a kulturu. Každý měsíc zaznamenává 10 – 15 tisíc návštěv.

„Encyklopedie je zajímavá nejen textovými informacemi, ale i mapami různého stáří, historickými obrázky a do hloubky jdoucími informacemi lokalizovanými ke konkrétním místům“ uvedl předseda celostátní poroty soutěže Tomáš Holenda.

Celkové výsledky letošního krajského kola soutěže jsou zveřejněny na stránkách zlatyerb.cz.

Tým tvůrců Encyklopedie děkuje zejména všem uživatelům, kteří v ní nacházejí zajímavé informace, vracejí se k ní pro další poznatky a přispívají svými náměty a postřehy.

Co dodat? Encyklopedie je vytvořena v českém jazyce. Je určena zejména pro spoluobčany, návštěvníky Prahy 2 a všechny zájemce o kulturu a historii. Aktuálně obsahuje více než 1800 encyklopedických hesel a její obsah je stále doplňován. Obsahuje informace o zajímavých „Místech“ na území městské části (ulice a jejich historie, slavné stavby, pamětní místa, sochy a plastiky), dále informace o jejích „Osobnostech“ i o „Událostech“ a nabízí i „Aktuality“ nebo tematické publikace vydané městskou částí. V posledním roce přibyly „Proměny v čase“ s historickými fotografiemi a mapami, tematické „Vycházkové trasy“ a „Hry a kvízy“.

Úplnou novinkou je propojení encyklopedie s venkovní hrou Putování Prahou 2. Článek o hře zde.

Zlatý erb, Praha, 2021
Datum poslední aktualizace: 10.9.2021 18:40