NP2_2019_08
NP2_2019_08

Zajímavosti v Novinách Prahy 2, srpen 2019

Měsičník Noviny Prahy 2 přináší zajímavé články na téma kultura a historie. V srpnovém čísle 2019 doporučujeme:

• str.  4 - Před novou kulturní sezonou
    • Ohlédnutí za připomínkou defenestrace před 600 lety, reportáž Hra na husituy a konšely před Novoměstskou radnicí Pražany i turisty bavila
  • str. 7 - Město a lidé
    • Článek Vinohradský četkař v rubrice Žijí mezi námi - o Jiřím Borovičkovi, který 50 let psal pro tiskovou agenturu ČTK.
  • str. 8 - Společnost a vzdělání
    • Článek Blíží se svátek otevřených památek - o tom, které památky bude možno bezplatně navštívit v rámci letošních Dnů evropského dědictví.
    • Encyklopedie už má 2000 uživatelů - nové informace o Encyklopedii Prahy 2.
  • str. 9 - Výlety do historie
    • Nejkrásnější jsou... Vinohrady  (J. Nováková) - první díl série, která postupně představí  jednotlivé části Prahy 2.
    • Psalo se před sto lety (M.Frankl) -  tentokráte o prvních  komunálních volbách po vzniku Československa.
    • Z náměstí Míru galerie pod širým nebem - informace o připravované výstavě z historie Polska a začátku 2. světové války. Připraveno ve spolupráci s Polským institutem.
    • Dopravákům je sto let aneb pravěk pendreku (M. Machutová) - o prvním nasazení strážníků pro  řízení dopravy na křižovatkách.
  • str. 12 - Kaleidoskop
    • Odešel Jan Řeřicha - informace o úmrtí režiséra, pedagoga a zakladatele projektu Mene Tekel  připomínajícího politické vězně a hrůzy totality.

Více v Noviny Prahy 2, srpen 2019 (PDF, komplet)

Datum poslední aktualizace: 13.8.2019 11:30
Datum vytvoření: 12.8.2019 22:43