Kostel Na Karlově

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově (Jiří I. Laňka) (Nové Město)

Vydala Městská část Praha 2 (ediční řada brožur o kostelích Prahy 2). Autor textu Jiří Ignác Laňka. Foto Matěj Čadil. Rok vydání 2016 (2. doplněné vydání, 1. vydání 2015). Formát A6, vazba ve spirále, 38 stran.

Publikace obsahuje údaje o historii kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově a jeho popis. Text karlovského jáhena mjr. Jiřího Ignáce Laňky je doprovázen zajímavými historickými obrázky i fotografiemi ze současnosti.  Nechybí ani kapitola o zajímavé historii karlovských zvonů, které se díky veřejné sbírce podařilo v roce 2016 znovu odlít a instalovat u příležitosti kulatého výročí Karla IV., zakladatele kostela.

Součást ediční řady o kostelích Prahy 2. Úvodní publikace Kostely Prahy 2 (PDF).

Štítky:
Datum poslední aktualizace: 2.10.2023 19:00