Století městské části Praha 2 v lidských osudech, 1918-2018
Století městské části Praha 2 v lidských osudech, 1918-2018

Století městské části Praha 2 v lidských osudech, 1918-2018 (L. Cvrček, P. Fabiani)

Pro  městskou část Praha 2 vydal KUKLIK.CZ. Autoři Lukáš Cvrček a Pavel Fabini. Rok vydání 2018. Brožura, 75 stran.

Publikace vydaná ke stoletému výročí republiky. Zachycuje život na území Prahy 2 během posledního století, do něhož zasáhla celá řada událostí s výrazným přesahem za její hranice. Zajímavou formou seznámuje mladší čtenáře s málo známými fakty a pamětníkům připomíná jejich mládí. Mezi osobnostmi, jejichž osudy kniha připomíná, jsou např. František Langer, Alois Rašín, biskup Gorazd, Josef Toufar, Jan Palach, Olga Havlová a další. Kniha vypráví o mnoha nešťastných událostech, ale zároveň ukazuje, že občané Prahy 2 se vždy dokázali znovu postavit na nohy a díky vlastní píli vybudovali ze svého domova jedno z nejlepších míst pro život s naprosto jedinečnou atmosférou.

Datum poslední aktualizace: 31.1.2019 0:19