Slavné stavby Prahy 2
Slavné stavby Prahy 2

Slavné stavby Prahy 2 (M. Platovská a kol.)

Vydavatel FOIBOS BOOKS. Marie Platovská ed. a  kol. (Pavel Vlček, Petr Kratochvíl, Klára Benešovská, Lukáš Beran, Šárka Koukalová, Hana Hermanová, Ludmila Hůrková, Patrik Líbal, Taťána Petrasová, Michal Zlámaný, fotografie Jiří Podrazil.). Rok vydání 2011. Pevná vazba, 288 stran.

Kniha je milým pozváním na procházku architektonickým bohatstvím druhé pražské městské části, od významných středověkých památek, jakými jsou rotunda sv. Martina na Vyšehradě či Emauzy až po jednu z nejzdařilejších realizací moderní architektury u nás, kterou představuje Tančící dům. Kniha je průvodcem po architektonických půvabech a skvostech Vyšehradu, Nového Města a Vinohrad. Popis každé stavby je doplněn historickými fotografiemi, dobovými plány a fotografiemi současného stavu. Kniha je určena jak pro odbornou, tak pro širokou laickou veřejnost. Pro všechny, kdo dychtí po hlubším poznání této pozoruhodné městské části, plné nejen slavných staveb, ale také významných jmen architektů, stavebníků, stavitelů a jejich životních příběhů. Pro jednoduchou orientaci po jednotlivých stavbách je na konci knihy zařazen průvodce po objektech ve formě map.

Datum poslední aktualizace: 29.1.2019 23:03