Svatoludmilská místa v Praze 2, publikace, 2021

Novinky v Encyklopedii za březen 2021

V březnu do Encyklopedie přibylo 26 nových hesel a článků. Zejména Stavby a Osobnosti, ale také v dalších kategoriích, včetně Historie v obrazech a Publikace.

Nejvíce hesel přibylo opět v kategorii Stavby (10) a Osobnosti (7). Snažíme se doplňovat i objekty již zaniklé, např. zaniklé divadelní arény, kterých bylo na Královských Vinohradech hned několik. Podobně zanikla i řada biografů, které si někteří ještě pamatují. Také se jim budeme věnovat, v dalších týdnech. Pokračujeme ve vytváření sad historických snímků v nové kategorii Historie v obrazech. Tentokrát Karlovo náměstí a Albertov. Pokračujeme také v tvorbě her. Doplňovačka na březen opět vycházela z významných výročí měsíce. Obvyklou sadu článků najdete v Zajímavostech a aktualitách. Vaší pozornosti doporučujeme novou publikaci Svatoludmilská místa v Praze 2 (!).

Zde je seznam NOVINEK přidaných v BŘEZNU, setříděný podle kategorií:

MÍSTA / Proměny v čase, Historie v obrazech (2)

MÍSTA / Pamětní desky (1)

MÍSTA / Stavby (10)

OSOBNOSTI (7)

PUBLIKACE (1)

ORGANIZACE (1)

KVÍZY A HRY (1)

ZAJÍMAVOST A AKTUALITY (3)

Návštěvnost Encyklopedie utěšeně narostla: 18 tis. návštěv od 15,1 tis. návštěvníků. Facebookový profil Encyklopedie se líbí 402 uživatelům a má 426 sledujících.

Děkujeme za Váš zájem o Encyklopedii i za Vaše podněty a připomínky. Pomáhají nám k opravě nepřesností i vymýšlení nových hesel.

Těší nás, že Vám v nelehké době můžeme přinášet alespoň trochu rozptýlení a zajímavostí. Přejeme Vám hodně zdraví. Velikonoce symbolizují mj. naději a jaro novou chuť do života – tak snad bude brzy lépe. Ať nás kultura a historie Prahy 2 stále baví!

Datum poslední aktualizace: 3.4.2021 18:22
Datum vytvoření: 3.4.2021 18:21

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?