Hudební velikáni Dvojky

Hudební velikáni

Zajímáte se o hudbu? I o tu, které se dnes říká vážná nebo klasika? Jména našich velikánů, jako Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a dalších, znáte jistě již ze školy. Možná si vybavíte i některé jejich skladby, které se hrají dodnes po celém světě. Víte však jací byli jako lidé a co měli společného s dnešní Prahou 2? Připravili jsme pro vás kvíz, kde vyzkoušíte své vědomosti a dozvíte se řadu zajímavostí díky komentářům k odpovědím.

V roce končícím čtyřkou je označován jako Rok české hudby. V roce 2024 připomínáme 200 let od narození Bedřicha Smetany, zakladatele moderní české národní hudby. V článku Rok české hudby na Dvojce se dozvíte, že kulatá výročí narození nebo úmrtí mají i další velikáni, jejichž život je nějak spojen s územím dnešní Prahy 2. Na některé z nich, tedy na Bedřicha Smetanu, Antonína Dvořáka, Josefa Suka a Leoše Janáčka míří otázky tohoto kvízu. Zajímavých jmen hudebních osobností z Prahy 2 je však mnohem více. Najdete je i v dalších pokračováních zmíněného článku a samozřejmě v heslech, na něž vedou odkazy. Všichni byli ve své době průkopníky, kteří svůj život zasvětili hudbě, i když často neměli právě na růžích ustláno. Až se pustíte do kvízu, nezapomeňte si přečíst komentáře k odpovědím na jednotlivé otázky. Dozvíte se řadu zajímavostí. A pro úplnou pohodu si k tomu pusťte nějakou jejich muziku!

Otázka: 1 / 10
Bedřich Smetana v době studií
Životní pouť Bedřicha Smetany se uzavřela v ústavu v Kateřinkách a je pohřben na Vyšehradě. V dnešní Prahe 2 měl i svatbu, ale pocházel z jiného města.

Kde se Bedřich Smetana narodil?

Za každou správnou odpověď získáte 3 body. V tomto kvízu je 10 otázek. Celkem můžete získat až 30 bodů.

Pro registrované uživatele: Přihlásit se

Datum poslední aktualizace: 7.3.2024 16:40
Datum vytvoření: 27.2.2024 13:29

Zašlete nám zpětnou vazbu k tomuto heslu. Líbí se Vám toto zpracování? Máte návrh na změnu?